بازديد اين صفحه : 29614
بازديد امروز : 6
کل بازديد سایت : 817401
بازديدکنندگان آنلاین : 1
زمان بارگزاری : 0.5937 ثانیه
کاشت موی طبیعی دکتر بهرام یزدانی
Image11 Image22 Image33 Image44
»
پنج شنبه ١٠ تير ١٣٩٥ -

مراقبت های پس از پیوند مو  :

 

کمپرس يخ برروی پانسمان موجود در منطقه کاشت در قسمت جلوی سر ساعتی يکبار هر نوبت بيست دقيقه بلافاصله پس از اتمام کاشت مو تا وقت خوابيدن در روز اول مفيد بوده و اکیداً توصيه می شود.

برای دو هفته محل برداشت مو در پشت سر را به طور مرتب در طول روز و شب گرم و مرطوب نگه داريد. کمپرس با حوله گرم و خيس و يا اسفنج مرطوب و گرم برای اين منظور مفيد هستند.گرم و مرطوب نگه داشتن موضع برداشت مو کمک شايانی به بهبود سري عتر زخ مها کرده و اسکار )جوشگاه( محل برداشت نيز کمتر مشخص خواهد شد.

در دو هفته اول پس از FUT بهتر است که فرد از خم کردن سر خود از ناحیه گردن رو به جلو خودداری نمايد زيرا با اين کار به پوست پشت سرکشش بيشتری وارد شده و لذا امکان برجا یگذاری جوشگاه )اسکار( محل برداشت مو در پشت سرافزايش می يابد.

 بهتر است که پس از کاشت مو مابقی روز را در منزل استراحت کرده و در چند شب اول هنگام استراحت دو بالش نرم طوري زير سر قرار داده شود كه به حالت نيمه نشسته بخوابيد. براي يك هفته از انجام اعمالی که ممکن است باعث خونريزی در محل کاشت مو شوند اکيداً خودداری شود مثل کارهاي سنگين كه نياز به زور زدن و فشارآوردن زياد دارد، حركات سريع و سرف ههاي شديد و خم شدن زياد در حالت ايستاده مانند بستن بند کفش يا برداشتن اجسام از روی زمين.

 روز بعد از پيوند جهت برداشت پانسمان سر مراجعه شود. پس از شستشوی اوليه در کلينيک لازم است كه محل کاشت مو روزانه با شامپوي بچه به صورت ملايم و با فشار کم شسته شود. طريقه صحيح شستشوي سر آموزش داده خواهد شد. شستن مرتب سر به خصوص در منطقه کاشت از اهميت زيادی برخوردار است و برخلاف تصور بيماران اگر به درستی انجام شود نه تنها موجب بيرون آمدن موهای کاشته شده نخواهد شد بلکه باعث زدوده شدن لکه های خون، بتادين، دَلَمه و سايرآثار به جا مانده از جراحی نيز شده و خارش احتمالی پس ازکاشت مو را نيز تخفيف می دهد.

 

 اگر بيمار سرش را خوب بشويد 4- 3 روز بعد از عمل منطقه کاشت مو کاملاً تميز بوده فقط کمی قرمز و ملتهب است ولی درصورت عدم شستشوی کافی منطقه کاشت مو پُر از پوسته، شوره و چربی است و لذا احتمال دارد که بعداً دچارجو شهای چرکی و کيست مويی شود که درمان آنها بسيار سخت است و احتمال آسيب رسيدن به موهای کاشته شده نيز می رود.

 

معمولاً 2- 1 هفته طول مي کشد تا قرمزی و التهاب سر به طور کامل برطرف گردد. برای پوشانيدن محل کاشت می توانيد از کلاه معمولی استفاده کنيد.کلاه بايستی لبه دار، از جنس پارچه ای قابل شستشو، نرم و تا حدامکان گشاد بوده ب هطور يکه با موهای کاشته شده تماس نداشته باشد. کلاه را بايستی هر روز بشوييد.

 كَبَره)کِراست (هايي كه در محل كاشت مو وجود دارند با شستشوي ملايم روزانه و در عرض چند روز خودبه خود افتاده و لذا از كندن و دس تکاری آنها اكيداً خودداري شود. کلاه گيس در هفته اول ممنوع و در صورت يکه بيمار بخواهد در هفته دوم از آن استفاده نمايد بهتر است که از 12 ساعت در روز بيشتر نباشد. از هفته سوم کلاه گيس آزاد است.

فعاليت بدنی شديد و ورزش تا يک هفته ممنوع و سپس ورزش سبک )به جزشنا( با احتياط از نظر ضربه به سر آزاد است. پس از دو هفته همه نوع ورزش مجاز می باشد.

قراردادن منطقه کاشت مو در معرض هوای آزاد و نور خورشيد بسيار مفيد است.

بعد از کاشت موی طبيعی مرخصي از محل كار لازم نبوده، معمولاً مشکل خاصی پيش نيامده و فرد می تواند يک الی دو روز بعد به سرکارش بازگردد.

در تکنيک FUT دو هفته بعد از کاشت مو بخيه های پشت سر توسط پزشک کشيده می شوند. نخ بخيه از جنس نايلون بسيار ظريف بوده و بخيه از نوع متداوم (Running)است. کشيدن بخيه ها بسيار راحت و آسان است و درد ندارد ولی بايستی حتماً توسط پزشک انجام شود. محل کشيدن بخي هها به صورت طبيعی مقداری التهاب داشته و متورم است که ظرف چند روز برطرف می گردد.

به طور کلی دو هفته پس از انجام کاشت مو به هر روشی که باشد، همه چيز به حالت طبيعی برمی گردد به اين معنی که شستشوی سر به صورت عادی و با فشار معمولی آب انجام شده و فعاليت های روزمره و ورزشی فرد نيز عادی می گردد.


 تعيين وقت اينترنتي
 نام و نام خانوادگي :
 سن :
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 شهر محل سکونت :
 ايميل :
 توضيحات :
 نحوه آشنایی با دکتر :سایت برترین ها
ایمیل های تبلیغاتی
موتور جستجو
پیک برتر